Magická moc úplňku

01.12.2015 09:00

                                                                                                                                            


Odpradávna byl měsíci v úplňku připisován magický vliv. Je to nejsilnější fáze měsíce. Za jasných nocí osvětluje Zemi a zakrývá svit hvězd.

Symbolizuje plodnost, hojnost a osvícení. Luna je vnímána jako ženská energie. V tarotu se řadí ke kartám Měsíc a Velekněžka. Představuje intuici, vnímavost a citlivost. Ale i temnou stránku naší duše. Strach z neznámého a neviděného. Naši nejistotu a temné předtuchy. Silně ovlivňuje naši psychiku. Lidé pociťují neklid a úzkost. Emoce jsou nestabilní a dochází ke změnám nálad. Je vhodné být v klidu a řešení problémů nechat na jindy. Více se projevuje náměsíčnost a nespavost. Naše podvědomí je vnímavější. Ženy jsou podrážděnější a citlivější, muži naopak více pozorní a vstřícnější. Za úplňku se zvyšuje kriminalita a sklon k sebevraždám.

V těle se hromadí více energie a tekutin. Můžeme si připadat poněkud oteklí. Přibýváme na váze. V tento den je vhodný půst nebo lehká strava. Dopřejme si také relaxační koupel k uvolnění. Zdravotní potíže se mohou zhoršovat. Nejsou vhodné žádné plánované operace. Tělo se hůře hojí a rány více krvácejí. Metabolismus pracuje pomaleji, jsme více oslabeni.

Léčivé rostliny mají největší sílu.  Především jejich kořeny. Magické rituály se často prováděly právě při úplňku.